nedeľa 6. novembra 2016

Finta "fň"


Dnes je vonku vyslovene hnusne. Prší a svetlo je úplne hrozné. Najradšej by človek z postele ani nos nevystrčil. Ako tak ležím, premýšľam čo s načatým dňom. Pôvodne sme chceli s kamarátkami vybehnúť na malú túru. Ale v tomto počasí? Pritiahla som si perinu až po oči, zamrvila som sa a začala som uvažovať o čom dnes bude príspevok. Už dlhšie som chcela napísať niečo o úprave nechtov. Nie som žiadny expert, ba dokonca ani moc zručná. Ale kúpila som si od značky Miss Sporty vychytávku, peel off base coat a mám chuť ju vyskúšať.


Primárne je báza určená ako podklad pod ťažko odstraniteľné laky, ako napríklad glitrové. Produkt sa nanesie na necht a nechá sa zaschnúť, kým nie je priehľadný. Naň sa potom nanáša lak. Finta je v tom, že takto aplikovaný lak sa neodstraňuje odlakovačom, ale zlupuje. Ja však chcem použiť bázu trochu inak. Ako ochranu pokožky okolo nechta pri lakovaní a zdobení. Nie je to môj nápad, odkukala som ho niekde na internete :-) Viem, že v zahraničí sa takéto špeciálne prípravky na báze tekutého latexu dajú kúpiť, ale na našom trhu som zatiaľ nič podobné neobjavila. Tak prečo to neskúsiť?


Nechty som si nalakovala v dvoch farbách, s tým že na prostredníčku vytvorím ombre efekt. Na fotografii v pravom hornom rohu vidíte nanesenú bázu. 


Po zaschnutí som odlúpla okraj a stiahla ochrannú vrstvu báze. Je fakt, že pokožka okolo nechta zostala čistá. Ale ak bázu nanesiete až k nechtu, po jej odstránení je okraj laku nepekný, kostrbatý. Ak bázu nedáte až k nechtu, musíte okolie dočistiť korekčnou ceruzkou a finta s bázou stráca akýkoľvek zmysel. Výsledok sa mi vôbec nepáčil. Na spodnej časti fotografie (tá s tou fialovou hubkou) vidíte ako som to potom urobila bez použitia báze. Ešte kým nezaschne lak, dá sa okolie jednoducho dočistiť. 
Zhrniem to. V základe finta funguje. Výsledok však nie je žiadna sláva a mne sa nepáčil. Tak som ho radšej odlakovala a prerobila.  Podľa mňa použitie báze ako ochranu pri lakovaní je zbytočne zdĺhavé, prácne a s diskutabilným výsledkom. Nie všetky vychytávky čo nám internet ponúka, sú aj v praxi použiteľné. Ale možno som len ja nešikovná :-)


Na fotografií vidíte výsledok bez použitia báze. Ale nebojte sa, "base coat" sa u mňa nestratí. Budem ho používať na to na čo bol určený a v hlave už mám ďalší nápad na jeho použitie.

Stalo sa vám dievčence, že ste sa nechali internetom nalákať na nejaký výrobok? Napíšte mi na aký a s akým výsledkom. Budem rada. Pekný zbytok upršanej nedele vám praje

Hela

2 komentáre:

 1. Helenka, tak ty máš skvelé finty fň! Vidieť, že ťa to baví!
  Naše žiačky sa nechtami zaoberajú, ako kozmetičky sa snažia naučiť aj robiť nechty, ale mne sa pravdu povediac, tie rôzne gélové atď. nepáčia. A ešte ak sú moc dlhé, to mi je až odporné :-)
  U nás dnešný deň bol rovnaký, v kuchyni som si musela pri pečené normálne zasvietiť, akoby bol už večer. A leje stále dosť intenzívne :-(((
  Maj dobrý nový týždeň a teším sa na teba zas v nedeľu!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani ja mám sama veľmi malé, skoro až detské lôžka na nechtoch, takže čo je u mňa akože "dlhé", iný má normu :-) Mne sa páčia hlavne upravené :-) Nikdy som nemala žiadne umelé. Páči sa mi to, ale len keď je to pekne a profesionálne spracované. To neznamená "drápy". Mám priateľku ktorá si dlhé roky obhrýzala nechty a bez gelových ich má neskutočne hrozné. Dáva si robiť vyslovene krátke a prirodzené. Postriedala rôzne salóny a musím povedať, že nie každý profesionálny salón je skutočne "profesionálny". keď ju vidím, tak som za tie moje vďačná. Papa

   Odstrániť